دانلود سریال شوگان 2024 Shogun دوبله فارسی

دانلود سریال شوگان 2024 Shogun دوبله فارسی

شوگان

سال تولید : 2024
تولید کشور : ژاپن

هنگامی که یک کشتی مرموز اروپایی در یک دهکده ماهیگیری در همان نزدیکی فرو رفته است، لرد یوشی توراناگا رازهایی را کشف می کند که می تواند مقیاس قدرت را بر هم بزند و دشمنانش را ویران کند.

دانلود شوگان

گزارش خرابی لینک دانلود

تریلر های Shogun

مشاهده تریلر 1

شوگان

Shogun

درباره شوگان

فئودال ژاپن در حال فراخوانی از مینی سریال جدید، Shōgun است. این سریال اگرچه به طور رسمی در سال 2021 معرفی شد، اما مدت زیادی است که در حال توسعه بوده است. FX برای اولین بار اعلام کرد که در سال 2018 از رمان پرفروش 1975 به همین نام، نویسنده معروف جیمز کلاول، اقتباس می‌کند. شوگان توسط جاستین مارکس و ریچل کوندو به نمایش در می‌آید. مارکس همچنین در کنار کوندو، مایکلا کلاول، ادوارد ال. مک دانل، و مایکل دی لوکا به عنوان مجری برنامه برای مینی سریال حضور دارد. هیرویوکی سانادا که در این سریال نیز ایفای نقش می کند، نقش تهیه کننده شوگون را بر عهده می گیرد.

این سریال محدود با توجه به مدت زمان تولید، روایت جذاب، بازیگران با استعداد و حمایت FX Productions بسیار مورد علاقه بینندگان قرار گرفته است. بسیاری همچنین این سوال را مطرح کرده اند که آیا شوگان به عنوان یک موفقیت مشابه با دیگر برنامه های تحت حمایت FX ظاهر می شود یا خیر. با توجه به اینکه این سریال قبلاً به عنوان یک مینی سریال در سال 1980 با بازی ریچارد چمبرلین و توشیرو میفونه روی پرده ها اقتباس شده بود، بینندگان همچنین کنجکاو بودند که ببینند سریال جدید چه تفاوتی با سریال قبلی خود خواهد داشت.

داستان سریال شوگان

داستان شوگون در ژاپن در دهه 1600 و در زمان آغاز جنگ داخلی که ژاپن قرن هفدهم را تعریف می کرد، اتفاق می افتد. طبق توضیحات ارائه شده توسط FX، مینی سریال روایتی را دنبال می‌کند که در آن لرد یوشی توراناگا، یک سامورایی منزوی اما افسانه‌ای، برای قدرت می‌جنگد، زیرا دشمنان شورای سلطنت‌ها علیه او متحد می‌شوند. به طور همزمان، یک کشتی اروپایی در یک دهکده ماهیگیری در همان نزدیکی پیدا می شود. ملوان کشتی، یک انگلیسی به نام جان بلکثورن، با اسرار مهمی همراه است که می تواند به توراناگا در مبارزه با دشمنانش کمک کند.

رازهایی که بلکثورن حمل می کند، هم به نفع توراناگا و هم خود بلکثورن است. در حالی که می‌تواند ترازوهای قدرت را به نفع توراناگا منحرف کند، اسرار می‌توانند دشمنان خود بلکثورن، کشیش‌های یسوعی و بازرگانان پرتغالی را نیز ویران کنند. بنابراین سرنوشت توراناگا و بلکثورن در هم تنیده شده است. با این حال، این دو به مترجم خود، تودا ماریکو، یک نجیب زاده مسیحی که آخرین نفر از یک خاندان با رسوایی بزرگ است، وابسته هستند. ماریکو، در حالی که با چالش های شخصی مرتبط با خانواده رسوا شده اش مبارزه می کند، باید رابطه خود را با بلکثورن و ایمان مسیحی اش را نیز آشتی دهد.

رمان کلاول به‌عنوان یک اثر داستانی حماسی، تاریخی و فرهنگی دقیق شناخته می‌شود و تیم FX ظاهراً قلب و روح خود را به همان سطح از اصالت متعهد کرده‌اند. تریلرهای سریال شوگون همچنین تایید می‌کنند که مینی‌سریال جدید، بر خلاف سری قبلی‌اش، تمرکز اصلی را روی دیدگاه ژاپنی قرار می‌دهد و به روایت اجازه می‌دهد تا به ریشه‌های خود وفادار بماند. مینی سریال سال 1980، اگرچه کم و بیش بر روی همان طرح متمرکز بود، اما تمرکز بیشتری بر دیدگاه ریچارد چمبرلین داشت. این واقعیت که به نظر می رسد شوگان FX مسیر متفاوتی را در پیش می گیرد، انحراف خوشایندی از بسیاری از آثار دیگر است که فاقد اصالت فرهنگی برای زنده کردن قطعات مهم تاریخ هستند.

بازیگران و عوامل سریال Shōgun

این مینی سریال در درجه اول حول محور سه شخصیت اصلی می چرخد. هیرویوکی سانادا، علاوه بر نقش خود به عنوان تهیه کننده، در نقش یوشی توراناگا نیز بازی خواهد کرد، شخصیتی که می ترسید و افسانه ای به حساب می آمد اما از تعداد دشمنانش در قلعه اوزاکا بیشتر بود. سانادا دارای تعداد قابل توجهی پروژه موفق است و در فیلم هایی از جمله آخرین سامورایی، قطار سریع العسیر و جان ویک: فصل 4 ایفای نقش کرده است. آنا ساوای (پاچینکو) به سانادا می پیوندد. ساوای نقش لیدی ماریکو را بازی خواهد کرد، واسطه ای که بین توراناگا و بلکثورن و دختر یک خائن مشهور سامورایی ارتباط برقرار می کند. Cosmo Jarvis (ترغیب) نقش جان بلکثورن، خلبان انگلیسی که کشتی اش به گل نشسته است را بر عهده خواهد گرفت.

علیرغم اینکه شوگان محصول آمریکایی است، اما در اصل روایت معتبر است، بسیاری از بازیگران سریال بازیگران مشهور ژاپنی هستند. علاوه بر بازیگران اصلی، شوگون شامل هیروتو کانای در نقش کاشیگی اومی، رهبر دهکده ای است که کشتی بلکثورن در آن به گل نشسته بود. تاکهیرو هیرا در نقش ایشیدو کازوناری، دشمن اصلی توراناگا؛ تادانوبو آسانو در نقش کاشیگی یابوشیگه، متحد توراناگا؛ توکوما نیشیکا در نقش تودا هیروماتسو، ژنرال مورد اعتماد توراناگا و نزدیکترین دوست. موئکا هوشی در نقش اوسامی فوجی، یک بیوه؛ شینوسوکه آبه در نقش تودا هیروماتسو، شوهر ماریکو؛ یوکی کورا در نقش یوشی ناگاکادو، پسر توراناگا که برای اثبات خود می‌جنگد و فومی نیکایدو در نقش اوچیبا نو کاتا، مادر وارث، که تمام تلاشش را برای پایان دادن به تهدید توراناگا برای قدرت پسرش انجام می‌دهد.

سریال Shōgun: اولین بررسی ها

این سریال به عنوان یک اقتباس فوق العاده وفادار و تکان دهنده از رمان حماسی جیمز کلاول مورد ستایش قرار گرفته است. مجله تایم آن را “وحی” نامید. کولایدر آن را “حماسه ای فراگیر” نامید. نقدها بازی کل بازیگران را ستوده اند و هیرویوکی سانادا، کاسمی جارویس و آنا ساوای را مورد علاقه های خاص می دانند. فیلمبرداری نیز به عنوان یکی از نکات برجسته نمایش انتخاب شده است، زیرا این مجموعه به طور یکپارچه مجموعه‌های چشمگیر را با نماهای روی لوکیشن ترکیب می‌کند تا ژاپن دهه 1600 را زنده کند.
بزرگترین عاملی که این نمایش به خاطر آن مورد تحسین قرار گرفته است، اصالت آن است. در طول برنامه تولید 6 ساله آن، فیلمنامه، لباس‌ها، دکورها و هر چیزی که بین آن‌ها قرار داشت به شدت مورد بررسی قرار گرفت تا اطمینان حاصل شود که تا حد امکان معتبر هستند. Shõgun به احتمال زیاد به همان اندازه به ژاپن فئودال نزدیک است که ما تا به حال روی پرده خواهیم دید.

عوامل Shogun

مقالات Shogun

10 سریال جذاب برای طرفداران سریال شوگان

در اینجا 10 سریال جذاب برای طرفداران سریال شوگان جمع آوری شده است که شما را به یاد Shōgun بیاندازد. […]

5 نایب لرد سریال شوگان آیا واقعی بودند؟

5 نایب لرد سریال شوگان آیا واقعی بودند؟ برای پاسخ به این سوال بهتر بدانید که سریال جدید حماسی تاریخی […]

نظرات شوگان

ناشناس گفت: واقعا ممنون از کیفیت و کار خوبتون