دانلود انیمیشن پسر و ماهیخوار 2003 The Boy and the Heron دوبله فارسی

دانلود انیمیشن پسر و ماهیخوار 2003 The Boy and the Heron دوبله فارسی

پسر و ماهیخوار

سال تولید : 2003
تولید کشور : ژاپن

پسر جوانی به نام ماهیتو که در آرزوی مادرش است، وارد دنیایی می شود که مردگان و زنده ها مشترک هستند. در آنجا مرگ به پایان می رسد و زندگی آغازی تازه می یابد. یک فانتزی نیمه اتوبیوگرافیک از ذهن هایائو میازاکی.

دانلود پسر و ماهیخوار

گزارش خرابی لینک دانلود

نسخه دوبله فارسی

نسخه زیرنویس چسبیده

پسر و ماهیخوار

The Boy and the Heron

درباره پسر و ماهیخوار

مولف سرشناس استودیو گیبلی، هایائو میازاکی، از بازنشستگی بازگشت تا یک فیلم انیمیشن بلند دیگر با عنوان چگونه زندگی می‌کنی یا پسر و مرغ ماهیخوار را کارگردانی کند که اقتباسی از یک رمان به همین نام است. در مورد فیلم های استودیو گیبلی چیزهای زیادی برای تحسین وجود دارد. این فیلم‌ها از طنز بی‌نظیرشان گرفته تا عناصر غنی جهان‌سازیشان، بینندگان را به سفری عرفانی که ترکیبی از فانتزی و واقع‌گرایی است می‌برند. اما بیش از هر چیز دیگری، این تصویر آنها از پیروزی، روحیه، همدلی و حساسیت انسانی است که مدت ها پس از شروع پخش تیتراژ در بین بینندگان باقی می ماند.

هایائو میازاکی چندین فیلم بلند انیمیشنی را در اختیار دارد که یکی از آنها برنده جایزه اسکار و بسیار تحسین شده، Spirited Away یا انیمه شهر اشباح است. میازاکی پس از کارگردانی یازدهمین فیلم بلند خود، باد برمی خیزد، در جشنواره فیلم ونیز ایتالیا اعلام بازنشستگی کرد. با این حال، بلافاصله پس از آن، این کارگردان کهنه کار نتوانست از فیلم های انیمیشن دور بماند و کار انیمیشن را برای How Do You Live در سال 2016 آغاز کرد.
فیلم‌های استودیو گیبلی به دلیل انیمیشن‌های زیبای دست‌کش و داستان‌گویی استثنایی‌شان، طرفدارانی را از سرتاسر جهان جذب کرده‌اند. How Do You Live قطعاً مسیر مشابهی را طی خواهد کرد و قدرت میازاکی را به طور کامل به نمایش می گذارد. با این حال، همانطور که برخی از آخرین جزئیات این فیلم نشان می دهد، این فیلم بر خلاف سایر فیلم های استودیو گیبلی خواهد بود و به عنوان دروازه ای به زندگی و حرفه میازاکی عمل می کند.

آخرین فیلم هایائو میازاکی چگونه زندگی می کنید؟

اگرچه انیمیشن پسر و ماهیخوار به عنوان آخرین فیلم بلند هایائو میازاکی شناخته شده است، توشیو سوزوکی، تهیه کننده استودیو گیبلی، عقیده دیگری دارد. او در مصاحبه‌ای گفت: «باور نمی‌کنم. [میازاکی] تا زمانی که او زنده است، احتمالاً به فیلم‌سازی ادامه خواهد داد». او همچنین افزود که از میازاکی می‌خواهد، “فقط لطفاً اعلامیه دوم بازنشستگی را اعلام نکنید.” در مصاحبه ای دیگر، وقتی از میازاکی در مورد بازگشتش پس از بازنشستگی پرسیده شد، میازاکی به سادگی پاسخ داد: «چون می خواستم.» با توجه به اینکه کارگردان هیچ اعلام رسمی درباره انیمه پسر و ماهیخوار آخرین فیلم بلندش است، انجام نداده است. ممکن است در آینده فیلم های دیگری را کارگردانی کند، اما در حال حاضر، صرفاً چشم انداز تجربه جادوی استودیو گیبلی در پرده بزرگ دوباره به اندازه کافی هیجان انگیز است.

داستان چگونه پسر و ماهیخوار استودیو گیبلی درباره چیست؟

انیمیشن پسر و ماهیخوار که توسط توشیو سوزوکی به عنوان “فانتزی در مقیاس بزرگ” توصیف شده است، بر اساس رمانی از جنزابورو یوشینو در سال 1937 ساخته شده است. داستان نوجوانی 15 ساله را روایت می‌کند که پس از مرگ پدرش، در سختی‌ها و مشقت های بزرگ شدن می‌گذرد. سوزوکی با توضیح اینکه چگونه فیلم بسیار بیشتر از یک اقتباس مستقیم خواهد بود، به اشتراک گذاشت که میازاکی “خود را در یکی از شخصیت ها می شناسد که انسان نیست.” او همچنین این فیلم را به عنوان هدیه ای برای نوه میازاکی توصیف کرد و گفت، “این روش او است که می گوید “پدربزرگ دارد به دنیای بعدی می رود، اما او این فیلم را پشت سر می گذارد.” از نظر ظاهری، به نظر می‌رسد که فیلم شباهت‌های زیادی با Spirited Away و Ponyo دارد، اما چیزهای بیشتری در آن وجود دارد.

تاریخ انتشار انیمه The Boy and the Heron :

توشیو سوزوکی اشاره کرده است که استودیو گیبلی در حال اتخاذ سبک جدیدی از تولید این فیلم است که فاقد مهلت زمانی مشخص است. شیوه مشابهی برای داستان شاهزاده خانم کاگویا استفاده شد که ساخت آن هشت سال طول کشید. سوزوکی همچنین در آخرین به‌روزرسانی اش در سال 2020 فاش کرد که انیمیشن فیلم نیمه تمام است و استودیو احتمالاً سه سال دیگر طول خواهد کشید تا نیمه دوم How Do You Live را به پایان برساند. بلاخره بعد از مدت ها انتظار این انیمه در سال 2023 در سینماهای ژاپن و بعدها در آمریکا اکران شد و توانست نامزدی های بسیاری از جمله نامزد بهترین انیمیشن 2024 را از ان خود کند.

نظران منتقدان درباره انیمیشن پسر و حواصیل چیست؟

همانطور که در ابتدا توسط شبکه خبری انیمه گزارش شده بود، آخرین اثر کارگردانی میازاکی جوایز و نامزدی مختلفی را به خود اختصاص داد:

 • گروه اهداء جوایز : جایزه یا نامزدی
 • آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک : بهترین موسیقی – موسیقی اصلی
 • اتحاد زنان روزنامه نگار سینما  :  جایزه EDA – بهترین فیلم انیمیشن
 • جوایز فیلم و هنرهای خلاق آسترا : بهترین فیلمساز بین المللی
 • انجمن منتقدان فیلم بوستون : جایزه انیمیشن بلند
 • حلقه منتقدان فیلم فلوریدا : بهترین فیلم، بهترین فیلم انیمیشن، بهترین موسیقی
 • گلدن گلوب : بهترین فیلم انیمیشن
 • حلقه منتقدان لندن : بهترین فیلم خارجی زبان سال، انیمیشن سال
 • انجمن منتقدان فیلم لس آنجلس : بهترین انیمیشن
 • 96 امین دوره جوایز اسکار : بهترین انیمیشن سال

عوامل The Boy and the Heron

مقالات The Boy and the Heron

لیست نامزدهای اسکار 2024 + برندگان

لیست نامزدهای اسکار 2024 صبح روز 24 ژانویه 2024، نامزدهای 96 امین دوره جوایز اسکار اعلام شد و در حالی […]

نظرات پسر و ماهیخوار