آخرین های دلهره آور

دانلود فیلم ابیگیل  2024 Abigail زیرنویس فارسی

دانلود فیلم ابیگیل 2024 Abigail زیرنویس فارسی

پس از اینکه گروهی از تبهکاران دختر بالرین یک شخصیت قدرتمند دنیای اموات را می ربایند، آنها به یک عمارت منزوی عقب نشینی می کنند، غافل از اینکه در داخل خ...

ترسناک |
2024 |
ساخت ایرلند
رتبه IMDB 7.1 رتبه راتن تومیتوز - رتبه متاکریتیک -
دانلود فیلم شهر آسفالت  2023 Asphalt City زیرنویس فارسی

دانلود فیلم شهر آسفالت 2023 Asphalt City زیرنویس فارسی

اولی کراس یک امدادگر جوان است که با یک شریک سازش ناپذیر و کارکشته، جین روتکوفسکی، به شیفت شب نیویورک منصوب می شود. هر تماس 911 اغلب خطرناک و نامطمئن ا...

درام |
2023 |
ساخت آمریکا
رتبه IMDB 6.3 رتبه راتن تومیتوز - رتبه متاکریتیک -
دانلود فیلم هندی مانکی من 2024 Monkey Man زیرنویس فارسی

دانلود فیلم هندی مانکی من 2024 Monkey Man زیرنویس فارسی

یک مرد جوان ناشناس کمپین انتقامی را علیه رهبران فاسدی که مادرش را به قتل رساندند به راه می اندازد و همچنان به قربانی کردن افراد فقیر و ناتوان ادامه می...

اکشن |
2024 |
ساخت آمریکا، کانادا،هند،سنگاپور
رتبه IMDB 7.4 رتبه راتن تومیتوز 86 رتبه متاکریتیک 72
دانلود فیلم دابل پایین جنوب  2022 Double Down South زیرنویس فارسی

دانلود فیلم دابل پایین جنوب 2022 Double Down South زیرنویس فارسی

در دنیای قمارهای غیرقانونی و پرمخاطب، نیک صاحب یک خانه مزرعه ای ویران شده است. او جذب دایانا که یک فرد باهوش، سرسخت و جذاب است میشود و...

درام |
2022 |
ساخت آمریکا
رتبه IMDB 6.2 رتبه راتن تومیتوز - رتبه متاکریتیک -
دانلود فیلم لاروی تگزاس  2023 LaRoy Texas زیرنویس فارسی

دانلود فیلم لاروی تگزاس 2023 LaRoy Texas زیرنویس فارسی

زمانی که ری متوجه می شود که همسرش به او خیانت می کند، تصمیم به خودکشی می گیرد اما وقتی که غریبه ای او را با یک قاتل اشتباه می گیرد، نقشه هایش ناگهان ت...

جنایی |
2023 |
ساخت آمریکا
رتبه IMDB 6.4 رتبه راتن تومیتوز - رتبه متاکریتیک -
دانلود فیلم نفس کشیدن  2024 Breathe زیرنویس فارسی

دانلود فیلم نفس کشیدن 2024 Breathe زیرنویس فارسی

یک مادر و دختر ، که به سختی در دنیایی بدون اکسیژن زنده می مانند، باید با هم متحد شوند تا از یکدیگر محافظت کنند...

اکشن |
2024 |
ساخت آمریکا
رتبه IMDB 3.7 رتبه راتن تومیتوز - رتبه متاکریتیک -
دانلود فیلم خون در مقابل غبار  2023 Blood for Dust زیرنویس فارسی

دانلود فیلم خون در مقابل غبار 2023 Blood for Dust زیرنویس فارسی

فروشنده دوره گرد، کلیف، زیر بار فشار تامین مخارج خانواده اش سرخم کرده و به طور کلی از ادامه زندگی ناامید شده است، در همین حین پس از برخورد تصادفی با ه...

اکشن |
2023 |
ساخت آمریکا
رتبه IMDB 7.4 رتبه راتن تومیتوز - رتبه متاکریتیک -
دانلود فیلم سگهای خفته  2024 Sleeping Dogs زیرنویس فارسی

دانلود فیلم سگهای خفته 2024 Sleeping Dogs زیرنویس فارسی

یک کارآگاه سابق قتل (راسل کرو) با از دست دادن حافظه، مجبور می شود معمای یک قتل وحشیانه را حل کند...

جنایی |
2024 |
ساخت استرالیا
رتبه IMDB 6.4 رتبه راتن تومیتوز - رتبه متاکریتیک -
دانلود فیلم هندی بجویید تا بیابید  2024 Anweshippin Kandethum دوبله فارسی

دانلود فیلم هندی بجویید تا بیابید 2024 Anweshippin Kandethum دوبله فارسی

حول دو جنایت بزرگ که کرالا را تکان داد و تحقیقات بعدی در مورد پرونده ها توسط sop می چرخد.

جنایی |
2024 |
ساخت هند
رتبه IMDB 7.5 رتبه راتن تومیتوز - رتبه متاکریتیک -
دانلود فیلم هندی ماموریت 1  2024 Mission 1 دوبله فارسی

دانلود فیلم هندی ماموریت 1 2024 Mission 1 دوبله فارسی

پدری دخترش را برای معالجه به بریتانیا می برد. اما او در نهایت دچار مشکل می شود. بعد چه اتفاقی می افتد ؟

اکشن |
2024 |
ساخت هند
رتبه IMDB 6 رتبه راتن تومیتوز - رتبه متاکریتیک -

ژانر دلهره آور مدت هاست که با روایت های جذاب، تعلیق هیجان انگیز و شخصیت های به یاد ماندنی خود مخاطبان را مجذوب خود کرده است. فیلم‌هایی که هیجان و لرز را برمی‌انگیزند، فقط مختص هالووین نیستند. فیلم‌های موجود در این فهرست برخی از بهترین بازیگران این نسل و فراتر از آن را به نمایش می‌گذارند و برای معاشقه با حواس و جذب غدد آدرنال بینندگان، صرف نظر از فصل، طراحی شده‌اند. کاتالوگ عمیق تریلرهای نتفلیکس با فیلمنامه‌هایی مبتنی بر داستان‌های واقعی و پروازهای خلاقانه، شامل آثار فیلم‌سازانی است که به شروع جهش این ژانر کمک کردند، آن‌هایی که آن را پیش بردند، و آن‌هایی که کارشان به‌عنوان پاستی برای کسانی است که راه را هموار کردند. با عناوین متقاعدکننده و روایت‌های جذابی که برای پخش در دسترس است، سخت‌ترین بخش انتخاب فیلم مناسب برای خلق و خوی شماست – اما چه هیجان‌انگیز است وقتی آن را درست انجام دهید.

فیلم های معروف ژانر دلهره آور:

روانی : این فیلم نمادین به کارگردانی آلفرد هیچکاک نورمن بیتس (آنتونی پرکینز) آشفته و متل وهم‌آور او را دنبال می‌کند. «روانی» با پیچش‌های تکان‌دهنده و تعلیق روان‌شناختی خود به معیاری برای این ژانر تبدیل شده است و ردپایی محو نشدنی در تاریخ سینما به جای گذاشته است.

هفت : این تریلر تاریک و جوی به کارگردانی دیوید فینچر حول محور دو کارآگاه به نام های سامرست (مورگان فریمن) و میلز (برد پیت) می چرخد و قاتل زنجیره ای را دنبال می کنند که قتل های خود را بر اساس هفت گناه مرگبار قرار می دهد .با لحن تند، تنش بی امان، و اجرای دلهره آور کوین اسپیسی در نقش جان دوی مرموز، همچنان یک شاهکار گیرا و قابل تامل است.

سکوت بره ها: این فیلم دلهره آور روانشناختی به کارگردانی جاناتان دمی، کارآموز اف بی آی کلاریس استارلینگ (جودی فاستر) را دنبال می کند که از قاتل سریالی آدم خوار زندانی، دکتر هانیبال لکتر (آنتونی هاپکینز) کمک می گیرد تا یکی دیگر را دستگیر کند. قاتل زنجیره ای معروف به بوفالو بیل. “سکوت بره ها” با فضای جوی، اجراهای ستاره ای و بازی موش و گربه بین استارلینگ و لکتر، یک استاد کلاس در داستان سرایی پر تعلیق است.

سریال های معروف ژانر دلهره آور:

سریال بریکینگ بد: این سریال که توسط وینس گیلیگان ساخته شده است، به بررسی تبدیل یک معلم شیمی دبیرستان، والتر وایت (برایان کرانستون) به یک تولید کننده بی رحم متامفتامین و مغز متفکر جنایتکار می پردازد. «بریکینگ بد» با روایت شخصیت محور، ابهام اخلاقی و پویایی شدید موش و گربه، کاوشی جذاب از پیامدهای انتخاب ها و جنبه تاریک طبیعت انسان است.

سریال چیزهای عجیب : این سریال نوستالژیک و فراطبیعی که توسط برادران دافر ساخته شده است در دهه 1980 اتفاق می افتد و گروهی از دوستان را دنبال می کند که در شهر کوچک خود با موجودات ماورایی و توطئه های دولتی روبرو می شوند. “چیزهای عجیب” به طرز ماهرانه ای عناصر ترسناک، معمایی و علمی تخیلی را با هم ترکیب می کند و بینندگان را با شخصیت های جذاب، خطوط داستانی پیچیده و ادای احترامی نوستالژیک به فیلم های آن دوره مجذوب خود می کند.

سریال شکارچی ذهن : این سریال که توسط جو پنهال و تهیه‌کنندگی دیوید فینچر ساخته شده است، بر اساس اتفاقات واقعی ساخته شده است و به بررسی روزهای اولیه تبهکاری جنایی از نگاه ماموران FBI می‌پردازد که با قاتلان زنجیره‌ای محکوم شده مصاحبه می‌کنند.   Mindhunter با توجه دقیق به جزئیات، عمق روانشناختی و تصویری دلخراش از قاتلان واقعی، یک فرو رفتن فریبنده در ذهن بازرسان و جنایتکاران ارائه می دهد.

کارگردانان معروف ژانر دلهره آور:

آلفرد هیچکاک: که به عنوان “استاد تعلیق” شناخته می شود، کمک های هیچکاک به این ژانر بی نظیر است. او با فیلم‌هایی مانند پنجره عقب ، سرگیجه ، و شمال از شمال غربی ، روایت‌هایی پر از تعلیق ساخت که مرزهای داستان‌گویی را جابجا کرد و میراث او را به عنوان یکی از بزرگترین کارگردانان تاریخ سینما تثبیت کرد.

دیوید فینچر: فینچر که به دلیل توجه دقیق به جزئیات و فضاهای تاریک شهرت دارد، چندین فیلم دلهره آور تحسین شده را کارگردانی کرده است. از آثار او می توان به دختر رفته ، زودیاک  و دختری با خالکوبی اژدها اشاره کرد که توانایی او را در خلق تجارب سینمایی شدید و غوطه ور نشان می دهد.

کریستوفر نولان: نولان که به‌خاطر روایت‌های پیچیده و پیچش‌های ذهنی‌اش شناخته می‌شود، فیلم‌های دلهره آور متعددی از جمله  تلقین ، ممنتو و پرستیژ را کارگردانی کرده است. مهارت کارگردانی او در آمیختن تعلیق، رمز و راز و عمق فکری، طرفداران اختصاصی را برای او به ارمغان آورده است.

بازیگران مشهور ژانر دلهره آور:

آنتونی هاپکینز: هاپکینز با بازی فراموش نشدنی خود از هانیبال لکتر در سکوت بره ها و دنباله های آن، خود را به عنوان استاد ژانر هیجان انگیز معرفی کرد. بازی هیجان انگیز او در فیلم هایی مانند اژدهای سرخ و شکستگی موقعیت او را به عنوان یک بازیگر افسانه ای در قلمرو داستان سرایی پر تعلیق تثبیت می کند.

جودی فاستر: فاستر که به خاطر تطبیق پذیری و توانایی اش در جذب مخاطبان شهرت دارد، بازی های جذابی در فیلم های دلهره آوری مانند سکوت بره ها و اتاق وحشت ارائه کرده است. توانایی او در انتقال آسیب پذیری، قدرت و هوش او را به حضور برجسته ای در این ژانر تبدیل کرده است.

دنزل واشنگتن: واشنگتن با حضور پرقدرت و بازی های قدرتمند خود در فیلم های دلهره آور مانند روز تمرین ، جمع آوری استخوان و مرد درونی به برتری رسیده است. او شدت، عمق و جاذبه را به نقش‌هایش می‌آورد و او را به بازیگری بسیار مورد احترام در ژانر هیجان‌انگیز تبدیل می‌کند.

جدیدترین فیلم های دلهره آور:

جعبه پرنده: دید در Bird Box به یک نقص تبدیل می‌شود، یک فیلم هیجان‌انگیز پسا آخرالزمانی که در آن دشمن باید دیده نشود، وگرنه. ساندرا بولاک در نقش مالوری هیز، زنی که مسئول انتقال دو کودک خردسال به پایین رودخانه است در حالی که چشم بند بسته است، راهبردی برای کمک به بازماندگان برای جلوگیری از دیدن موجوداتی که پنج سال قبل به زمین حمله کرده‌اند و باعث می‌شود کسانی که به آنها نگاه می‌کنند مرتکب شوند، بازی می‌کند. خودکشی کردن.

سوزان بیر کارگردان با پرش بین سفر کنونی و رویدادهای گذشته‌ای که مالوری و بچه‌ها را به این نقطه رساند، به تنش ناشناخته‌ها تکیه می‌کند و برای انجام بقیه کارها به بازیگران بااستعداد اما التقاطی خود تکیه می‌کند. Bird Box که در همان سال با عنوان A Quiet Place اکران شد و با داشتن یک فرضیه تقریباً مشابه، در اولین اکرانش کمتر مورد توجه قرار گرفت، اما این فیلم ترسناک علمی-تخیلی یک گزینه عالی برای طرفداران هر دو ژانر است.

El Camino: بهترین آشپز مات در آلبوکرکی برگشته، عوضی. والتر وایت (برایان کرانستون) از Breaking Bad و جسی پینکمن (آرون پل) برای فیلم El Camino برمی‌گردند، فیلمی که بر اساس نمایش محبوب AMC ساخته شده و توجه بسیار بیشتری به شخصیت پینکمن شده است. ال کامینو با مرور زمان و بازگشت به رویدادهایی که در سریال به تصویر کشیده می شود، درست از همان جایی که Breaking Bad متوقف شد، شروع می کند و شامل مجموعه ای از فیلم های کوتاه از اجرای پنج فصل سریال است. جین، اسکینی پیت و بادگر همگی به یک شکل برگشته اند، اما این نازی تاد (جسی پلمونز) است که بیشتر داستان فیلم را با خبر می کند. طرفداران Breaking Bad از اینکه ببینند جسی پینکمن بالاخره فرصتی برای پردازش ذهنی دو سال آخر زندگی خود پیدا می کند خوشحال خواهند شد – حتی اگر پل به طور قابل توجهی مسن تر از زمانی که سریال در سال 2013 به پایان رسید به نظر برسد.

حیوانات شب خیز: دومین ویژگی تام فورد، طرحی پر از پیچ و خم را در یک طرح باز می کند. سوزان ثروتمند (امی آدامز) که در یک ازدواج ناخوشایند گیر افتاده است، دست نوشته رمانی را که توسط همسر اولش، ادوارد (جیک جیلنهال) نوشته شده بود، دریافت می کند که به او تقدیم شده است. این داستان که حیوانات شب‌زی نیز نامیده می‌شود، داستان تونی (دوباره جیلنهال) را روایت می‌کند که به همراه همسرش (آدامز شبیه آدامز ایلا فیشر) و دخترش به سفری بدبخت می‌روند. در همین حال، فلاش بک ها اتفاقاتی را که در رابطه سوزان و ادوارد رخ داد را به تصویر می کشند و شباهت های غیرمنتظره ای را با وضعیت اسفناک تونی ارائه می دهند. نوآر تیره و تار برخی از اجراهای خیره کننده را ارائه می دهد (مخصوصاً مایکل شانون در نقش یک پلیس شهر کوچک که به تونی کمک می کند)، و همچنین آنقدر خوراکی برای فکر کردن که پس از تمام شدن آن تکان دادن آن سخت است. لیا گرینبلات از EW، حیوانات شبانه را “جانوران فوق العاده یک فیلم، مست کننده و عجیب” می نامد.