دانلود فیلم جکی چان

دانلود فیلم حادثه شینجوکو  2009 Shinjuku Incident زیرنویس فارسی

دانلود فیلم حادثه شینجوکو 2009 Shinjuku Incident زیرنویس فارسی

یک مهاجر ساده چینی جنگی خطرناک علیه یکی از قدرتمندترین سازمان های جنایتکار روی کره زمین به راه انداخته است.

اکشن |
2009 |
ساخت هنگ کنگ
رتبه IMDB 6.9 رتبه راتن تومیتوز 60 رتبه متاکریتیک 63
دانلود فیلم همیشه اژدها 1988 Dragons Forever زیرنویس فارسی

دانلود فیلم همیشه اژدها 1988 Dragons Forever زیرنویس فارسی

سه وکیل موفق هنگ کنگی در یک شرکت شیمیایی مشکوک استخدام می شوند و...

رزمی |
1988 |
ساخت هنگ کنگ
رتبه IMDB 7.1 رتبه راتن تومیتوز 67 رتبه متاکریتیک -
دانلود فیلم مدالیون 2003 The Medallion زیرنویس فارسی

دانلود فیلم مدالیون 2003 The Medallion زیرنویس فارسی

یک کارآگاه هنگ کنگی دچار یک تصادف مرگبار با یک مدال مرموز می شود و به یک جنگجوی جاودانه با قدرت های مافوق بشری تبدیل می شود.

اکشن |
2003 |
ساخت هنگ کنگ
رتبه IMDB 5.3 رتبه راتن تومیتوز 17 رتبه متاکریتیک 38
دانلود فیلم ببرهای راه آهن 2016 Railroad Tigers زیرنویس فارسی

دانلود فیلم ببرهای راه آهن 2016 Railroad Tigers زیرنویس فارسی

فیلم ببرهای راه آهن (Railroad Tigers) یک کارگر راه آهن (جکی چان) در سال 1941 در کشور چین به منظور تهیه غذا برای نیازمندان، یک تیم از مبارزان آزادی را ...

اکشن |
2016 |
ساخت چین
رتبه IMDB 5.8 رتبه راتن تومیتوز 38 رتبه متاکریتیک 47
دانلود فیلم ونگارد 2020 Vanguard دوبله فارسی

دانلود فیلم ونگارد 2020 Vanguard دوبله فارسی

شرکت امنیتی مخفی Vanguard آخرین امید بقا برای یک حسابدار پس از آن است که توسط مرگبارترین سازمان مزدور جهان هدف قرار گرفت.

اکشن |
2020 |
ساخت چین
رتبه IMDB 5 رتبه راتن تومیتوز 29 رتبه متاکریتیک 34
دانلود فیلم افسانه استاد مست 1994 The Legend of Drunken Master زیرنویس فارسی

دانلود فیلم افسانه استاد مست 1994 The Legend of Drunken Master زیرنویس فارسی

یک هنرمند رزمی جوان بین احترام به خواسته های پدر صلح طلب خود و مقابله با بی احترامی گروهی از خارجی ها با سرقت آثار گرانبها گرفتار شده است و در نهایت ت...

رزمی |
1994 |
ساخت هنگ کنگ
رتبه IMDB 7.6 رتبه راتن تومیتوز 84 رتبه متاکریتیک 74
دانلود فیلم شکارچی شهر 1993 City Hunter زیرنویس فارسی

دانلود فیلم شکارچی شهر 1993 City Hunter زیرنویس فارسی

یک بازرس خصوصی خودخواه در یک کشتی تفریحی پر از حامیان ثروتمند، زنان باشکوه، تروریست های قاتل و غذاهای کمیاب قرار می گیرد.

اکشن |
1993 |
ساخت هنگ کنگ،ژاپن
رتبه IMDB 6.3 رتبه راتن تومیتوز 50 رتبه متاکریتیک -
دانلود فیلم بچه کاراته 2010 The Karate Kid زیرنویس فارسی

دانلود فیلم بچه کاراته 2010 The Karate Kid زیرنویس فارسی

داستان در مورد کودکی ( جیدن اسمیت) است که به تازگی به کشور چین مهاجرت کرده و هر از گاهی با همسن و سالانش درگیر میشود ولی چون چین مهد هنرهای رزمی است ب...

اکشن |
2010 |
ساخت آمریکا،چین
رتبه IMDB 6.2 رتبه راتن تومیتوز 66 رتبه متاکریتیک 61
دانلود فیلم تیغ اژدها 2015 Dragon Blade زیرنویس فارسی

دانلود فیلم تیغ اژدها 2015 Dragon Blade زیرنویس فارسی

داستان فیلم در دوران سلسلهی هان اتفاق می افتد و دربارهی عده ای سرباز رومی می باشد که سر از چین درمی آورند...

اکشن |
2015 |
ساخت چین، هنگ کنگ
رتبه IMDB 5.9 رتبه راتن تومیتوز 36 رتبه متاکریتیک 41
دانلود فیلم عملیات کندور 1991 Operation Condor زیرنویس فارسی

دانلود فیلم عملیات کندور 1991 Operation Condor زیرنویس فارسی

مامور "جکی" استخدام می شود تا مخفیگاه طلاهای نازیها را در صحرای آفریقا پیدا کند. او با سه زن که به طریقی با هم ارتباط دارند همکار می شود. از طرفی گروه...

اکشن |
1991 |
ساخت هنگ کنگ
رتبه IMDB 7.2 رتبه راتن تومیتوز 71 رتبه متاکریتیک -

جکی چان، یک نماد جهانی در دنیای سینما، به دلیل سهم بی‌نظیرش در هنرهای رزمی، فیلم‌های اکشن و بدلکاری بی‌نظیر شهرت دارد. با وجود تمام فیلم‌های نمادینی که جکی چان با آنها شناخته می‌شود، عناوین زیادی وجود دارد که اکثر مردم هرگز نامشان را نشنیده‌اند. این عناوین که از یک طاق فیلموگرافی خیره کننده بیرون کشیده شده اند، سفر ستاره اکشن را از بدلکار فروتن تا افسانه کونگ فو به نمایش می گذارند. جکی چان با بیش از 60 سال تجربه در بازیگری و کارگردانی به یکی از شناخته شده ترین بازیگران سینما در جهان تبدیل شده است.

همانطور که ستاره کونگ فو به توسعه هنر خود ادامه داد، او در این راه با تعدادی چالش روبرو شد. جکی چان که پس از مرگ غم انگیز بروس لی از او خواسته شد تا جای خالی را پر کند، تلاش کرد تا نقش هایی را بیابد که واقعاً با سبک منحصر به فرد او را نشان دهد. نزدیک به یک دهه پس از فعالیت حرفه‌ای‌اش، او سرانجام کار روی عناوین با آزادی خلاقانه‌تر را آغاز کرد. اگر می توان از سفر باورنکردنی جکی چان درسی گرفت، این درسی به تعهد او به اصالت و ایمان تزلزل ناپذیری است که به ارزش خود دارد.

اوایل زندگی و کودکی:

جکی که در 7 آوریل 1954 در هنگ کنگ به عنوان چان کونگ سنگ متولد شد، زندگی اولیه جکی با سختی همراه بود. پدر و مادرش، چارلز و لی لی چان، در سفارت فرانسه کار می کردند، اما مشکلات مالی باعث شد که جکی جوان در سن 7 سالگی به آکادمی درام چین، مدرسه اپرای پکن فرستاده شود. این دوره پایه و اساس موفقیت های آینده او را گذاشت و نظم و انضباط، انعطاف پذیری و اشتیاق به هنرهای نمایشی را در او ایجاد کرد.

مدرسه اپرای پکن و سالهای شکل گیری:

آموزش جکی چان در آکادمی درام چین سخت بود و شامل آکروباتیک، هنرهای رزمی، بازیگری و آواز بود. مهارت های او در هنرهای رزمی، به ویژه در فرم آکروباتیک و بسیار سبک اپرای پکن، زمینه ساز موفقیت سینمایی آینده او شد. قرار گرفتن اولیه او در دنیای سرگرمی، عشق او را به اجرا برانگیخت و زمینه را برای انتقال او به صنعت سینما فراهم کرد.

ورود به صنعت فیلم:

سفر جکی چان به صنعت سینما به عنوان یک بدلکار آغاز شد. مهارت های استثنایی او در هنرهای رزمی و بی باکی در انجام بدلکاری های خطرناک به سرعت او را متمایز کرد. موفقیت او زمانی اتفاق افتاد که توجه بروس لی را به خود جلب کرد و برای بازی در فیلم اژدها وارد می شود (1973)  انتخاب شد. با وجود این موفقیت اولیه، جکی برای ایجاد هویت خود در سایه میراث بروس لی با چالش هایی روبرو شد.

صعود به ستاره بین المللی:

در اواخر دهه 1970 و اوایل دهه 1980 بود که جکی چان سبک منحصر به فرد خود را پیدا کرد و هنرهای رزمی را با کمدی اسلپ استیک و شخصیتی کاریزماتیک روی صفحه نمایش ترکیب کرد. فیلم هایی مانند استاد مست  (1978) و پروژه (1983) A برند متمایز او از داستان سرایی پر اکشن و طنز را به نمایش گذاشتند. موفقیت او با داستان پلیس (1985) به دست آمد و موقعیت او را به عنوان یک ستاره اکشن بین المللی تثبیت کرد.

شناخت جهانی و موفقیت در هالیوود:

شهرت جهانی جکی چان با سریال ساعت شلوغی با همبازی کریس تاکر و بعداً با ظهر شانگهای (2000) و شوالیه های شانگهای (2003) افزایش یافت. موفقیت او در هالیوود اما از تعهد او به سینمای هنگ کنگ کم نکرد و او همچنان به ساختن فیلم هایی ادامه داد که نشان دهنده مهارت او در هنرهای رزمی و ترکیب بی نظیری از اکشن و کمدی بود.

بشردوستی و تأثیرات فرهنگی:

جکی چان فراتر از حرفه‌ی سینمایی‌اش، به‌خاطر تلاش‌های بشردوستانه‌اش شهرت دارد. او از سال 2004 سفیر حسن نیت یونیسف بوده و از حقوق کودکان در سراسر جهان حمایت می کند. علاوه بر این، او بنیاد خیریه جکی چان را برای حمایت از اهداف مختلف خیریه، از جمله خدمات پزشکی و امداد رسانی در بلایای طبیعی تأسیس کرد.

میراث و جوایز:

تأثیر جکی چان بر سینما بی‌اندازه است. او جوایز متعددی را برای کمک های خود دریافت کرده است، از جمله جایزه اسکار افتخاری در سال 2016 برای دستاوردهای یک عمرش در سینما. میراث او فراتر از صفحه نمایش است و بر نسل‌های فیلمساز و بازیگری تأثیر می‌گذارد که فداکاری او را به هنرش و توانایی‌اش در آمیختن یکپارچه هنرهای رزمی با کمدی را تحسین می‌کنند.

بهترین فیلم های جکی چان:

10) غرش در برانکس (1995)

در فیلم رامبل در برانکس، چان به عنوان کیونگ، پلیسی از هنگ کنگ که برای عروسی عمویش از شهر نیویورک بازدید می کند، معرفی می شود. با این حال، زمانی که کیونگ خود را درگیر مبارزه با یک باند شرور می بیند، این موقعیت شاد به هرج و مرج تبدیل می شود.

این فیلم پر از سکانس های اکشن است که کار بی عیب و نقص چان را نشان می دهد. اما، حتی اگر او به این شهرت داشت که همیشه تمام صحنه‌های اکشن خود را انجام می‌داد، این یکی از آن مواقعی بود که او به استفاده از بدلکاری اعتراف کرد. اگرچه، این فقط آکروباتیک های جسورانه نیست که این فیلم را خاص می کند. اما شوخ طبعی و جذابیت عفونی او Rumble in the Bronx را به سطح جدیدی می برد و اکنون یکی از بهترین فیلم های هنرهای رزمی دهه 90 به حساب می آید.

همه اینها موقعیت او را به عنوان یک حس کنش بین المللی مستحکم کرد. اما این یک لحظه حیاتی در سفر جکی چان در صنعت سینما نیز بود. از آن زمان، محبوبیت او به طور تصاعدی در هالیوود افزایش یافت، همه اینها به لطف ترکیب منحصر به فرد او از هنرهای رزمی، کمدی و قلب خوب است.

9) ظهر شانگهای (2000)

فیلم جکی چان ظهر شانگهای ترکیبی باورنکردنی از شرق و غرب وحشی است و یکی از ستاره های آن کسی جز جکی چان نیست. این فیلم که با اوون ویلسون جفت می‌شود، برخوردهای کمدی آنها را دنبال می‌کند، سکانس‌های اکشن و شیمی جذابی را بین این دو درهم می‌آمیزد در حالی که آنها سعی می‌کنند یک شاهزاده خانم چینی را نجات دهند. آنها یک دو نفر را ایجاد کردند که رفاقت آنها در هر صحنه صفحه را روشن می کند.

او با بازی در نقش چون وانگ، یک نگهبان امپراتوری که تبدیل به یک قهرمان شد، در غرب وحشی با ترکیبی از هنرهای رزمی و دست و پا چلفتی جذاب حرکت می کند. علامت تجاری سبک او که قلب های بسیاری را در سراسر جهان برای او به ارمغان آورده است. و حتی اگر خود طرح به‌عنوان «شکستن زمینه‌های جدید» در نظر گرفته نشود، «Shanghai Noon» گواهی بر توانایی چان در ادغام کمدی و اکشن آنقدر بدون دردسر است که به یک کلاسیک واقعی در این ژانر تبدیل شده است.

8) پاندای کونگ فو کار 2 (2011)

با داشتن حرفه ای طولانی مدت، برای هیچ کس تعجب آور نیست که او به فیلم های انیمیشن نیز توجه داشته باشد. و به همین دلیل است که فرانچایز پاندای کونگ فو کار DreamWorks بخشی از فیلم‌شناسی او است. در این دنباله، جکی چان دوباره نقش خود را به عنوان صدای میمون، یکی از Furious Five بازی می کند. اما او تنها فوق ستاره ای نیست که در این فیلم ها بازی می کند. او در کنار جک بلک، آنجلینا جولی، داستین هافمن و گری اولدمن کار می کرد.

انیمیشن Kung Fu Panda 2 ادامه ماجراهای پو است که اکنون جنگجوی اژدها است و باید با لرد شن، شرور جدیدی که می خواهد چین را با یک سلاح قدرتمند تسخیر کند، روبرو شود. پاندای کونگ فو کار ۲ ترکیبی هیجان انگیز از اکشن و طنز است که تخصص چان است. به همین دلیل است که به نظر می رسد تفسیر او فراتر رفته و اصالت واقعی را به شخصیت می بخشد. صداگذاری کاریزماتیک او استاد میمون را به چهره ای به یاد ماندنی در جهان پاندای کونگ فو کار تبدیل می کند.

7) استاد مست 2(1994)

خلاصه داستان سریال Drunken Master II وونگ فی هونگ (جکی چان)، یک متخصص هنرهای رزمی با سبک مبارزه منحصر به فرد و کاملا غیر متعارفی است که با چند نوشیدنی تحریک می شود. داستان در اوایل قرن بیستم چین می گذرد و قهرمان داستان باید با یک حلقه قاچاق هنر بریتانیا مبارزه کند.

طبق معمول، فیلم سینمایی جکی چان نه تنها به خاطر سکانس های مبارزه باورنکردنی اش، بلکه به خاطر طنزی که شخصیت ها روی میز می آورند نیز متمایز است. این فیلم به شدت مورد تحسین منتقدان و تماشاگران قرار گرفت و در هنگ کنگ به موفقیت بزرگی دست یافت. بعدها در سال 2000 این فیلم با عنوان افسانه استاد مست در سینماهای آمریکا اکران شد. Drunken Master II با قرار گرفتن در معرض مخاطبان گسترده تر، میراث خود را در دنیای سینمای اکشن افزایش داد. امروزه حتی یکی از بهترین فیلم‌های او به حساب می‌آید، زیرا جکی چان را به عنوان یک اسطوره هنرهای رزمی نشان می‌دهد.

6) پاندای کونگ فو کار ۳ (2016)

بازگشت به انیمیشن، Kung Fu Panda 3 نیز بخشی از این رتبه بندی است. این فیلم جدید جکی چان در حال حاضر داستان این است که چگونه پو با پدر گمشده خود (برایان کرانستون) دوباره متحد می شود و روستایی از پانداهای دست و پا چلفتی و در عین حال دوست داشتنی را، درست مانند او، کشف می کند. او مسئولیت آموزش هنرهای رزمی به خانواده‌اش را بر عهده می‌گیرد تا بتوانند با کای، شرور بزرگ این دنباله مبارزه کنند.

پاندای کونگ فوکار 3 به دلیل داستان جذاب، انیمیشن پر جنب و جوش و طنزش نقدهای مثبت زیادی دریافت کرد. اما مهمتر از همه، برای توسعه شخصیت قوی که عمق زیادی به سفر پو اضافه کرد. همچنین، اجرای صدا با استقبال خوبی روبرو شد، از جمله چان در نقش استاد میمون. اما مورد علاقه منتقدان جک بلک در نقش پو بود. این یک موفقیت تجاری بزرگ بود و محبوبیت فرنچایز را بیشتر تقویت کرد

5) پاندا کونگ فو کار (2008)

Kung Fu Panda نمی‌توانست این لیست را از دست بدهد، زیرا در اینجا همه با داستان پو آشنا شدند، کسی که رویای یک استاد کونگ فو را در حین کار در یک نودل‌فروشی می‌داند. به طور غیر منتظره ای، رویای او به واقعیت تبدیل می شود و او این شانس را پیدا می کند که از بت های خود، The Furious Five یاد بگیرد. تیمی از رزمی کاران که برای حفاظت از دره صلح انتخاب شده اند. یکی از این استادان بزرگ میمون است که صداپیشگی او را جکی چان بر عهده دارد و اجرای کاریزماتیکی ارائه می دهد.

سکانس های مبارزه پاندای کونگ فو کار تنها چیزی نیست که باعث می شود از این فیلم لذت ببرید. اما شخصیت های دوست داشتنی آن و اینکه چگونه پیامی آشنا از عزم راسخ و خودیابی را ارائه می دهد. مجموع همه این عوامل باعث شد تا این فیلم در سال 2008 به موفقیت بزرگی دست پیدا کند و به همین دلیل به زودی دنباله جدیدی دیگر ساخته خواهد شد.

4) داستان جنایی (1993)

در داستان جنایی، داستان کارآگاه ادی چان با بازی جکی چان را دنبال می کند. او مأموریت دارد تا یک تاجر ثروتمند را که ربوده شده است، نجات دهد. او که از هنگ کنگ به تایوان می رود، با خطراتی روبرو می شود که جنایتکاران قدرتمند مافیا با آن روبرو هستند. اما زمانی که او متوجه می شود یکی از آدم ربایان بخشی از نیروی پلیس است، پیچ دیگری وجود دارد.

این فیلم برخلاف نقش‌های اکشن کمدی معمولی‌اش، لحن جدی‌تر و عمیق‌تری دارد. بنابراین، این یک فرصت عالی برای چان بود تا توانایی بازیگری خود را نشان دهد. نشان دادن اجرای شدیدتر و دراماتیک تر به مخاطب که تطبیق پذیری او را به عنوان یک بازیگر برجسته می کند. اما حتی اگر کمدی کمدی نداشته باشد، Crime Story روی سکانس‌های اکشن کوتاهی نمی‌کند. این ترکیبی عالی از تعلیق و درام است که مورد تحسین منتقدان قرار گرفت.

3) داستان پلیس (1985)

داستان پلیس یکی از نمادین ترین فیلم های چان به حساب می آید. بسیار مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. این فیلم مورد علاقه طرفداران شد، و حتی خود بازیگر آن را به عنوان “بهترین فیلم خود” در زندگی نامه خود می داند. علاوه بر این او در این فیلم نه تنها نقش اول را بر عهده می گیرد، بلکه کارگردانی آن را با چن چی هوا نیز به عهده داشته است.

داستان حول محور یک عملیات مخفی جسورانه برای دستگیری یک ارباب جنایتکار بدنام، چو تائو است. چان کا کوی (که در برخی نسخه ها با نام کوین چان نیز شناخته می شود)، یک بازرس پلیس در هنگ کنگ، بخشی از این عملیات است که با فرار چو تائو به جنوب می رود. چان باید به تعقیب بی وقفه ای برود که سکانس های اکشن و کمدی قابل توجهی را که همه از او انتظار دارند را به نمایش بگذارد.

2) داستان پلیس 3 (1992)

داستان پلیس 3: Supercop یک افزودنی هیجان انگیز به فیلم شناسی چان است. در این فیلم پر اکشن، او نقش خود را در نقش چان کا کوی، افسر پلیس هنگ کنگ از داستان پلیس بازی می کند. کارگردانی آن بر عهده استنلی تانگ بود و اولین سریال برنده جایزه اسکار، میشل یو، بود که در کنار چان، بازی فوق العاده ای ارائه کرد.

این بار، داستان ماموریت چان برای نفوذ به یک کارتل مواد مخدر به رهبری چایبات را دنبال می کند. برای انجام این کار، او با یک سرسپردۀ کلیدی به نام پلنگ شریک می شود و او را از زندان بیرون می کند. این همکاری زمانی که آنها به هنگ کنگ می روند، جایی که کا کوی قصد دارد سازمان جنایی را افشا کند، تکامل می یابد.

همانطور که انتظار می رفت، سکانس های اکشن و شیرین کاری های قابل توجه این فیلم بی عیب و نقص بود. و طنز آن چنان واکنش خوبی از سوی تماشاگران ایجاد کرد که جکی چان را به عنوان یک سرگرم کننده واقعی دوباره تأیید کرد. بدون شک فیلم Supercop برای طرفداران سینمای اکشن حتماً باید تماشا شود.

1) لاک‌پشت‌های نینجای جهش‌یافته : آشوب جهش‌یافته (2023)

یکی از جدیدترین پروژه های چان Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem است. راه‌اندازی جدید برنامه تلویزیونی انیمیشن دهه 90، که مملو از ستاره‌های هالیوودی مانند جان سینا، ست روگن و آیس کیوب است. اما کسی که نمایش را دزدید کسی جز جکی چان نبود. او صدای خود را به عنوان یکی از نمادین ترین شخصیت های این فرنچایز، Splinter، قرض داد. در این انیمیشن، داستان به جای یک مربی بر روی اسپلینتر به عنوان یک پدر متمرکز است. و اجرای چان لایه ای از انسانیت و گرما را اضافه کرد که باعث شد شخصیت بسیار واقعی و دوست داشتنی باشد. او آنقدر قلب و روح به ارمغان آورد که حتی آیس کیوب فکر می کند جکی چان به خاطر آن سزاوار اسکار است.

این فیلم واقعاً پویایی یک پدر مجرد چهار نوجوان را در یک سفر دلگرم کننده پدری بررسی می کند. همه اینها در حالی که هنوز توانایی خود را در ارائه حکمت و درس های زندگی در چالش هایی که لاک پشت های محبوب باید با آن روبرو شوند به نمایش می گذارد. بنابراین، به راحتی می توان گفت که Chan’s Splinter فقط یک صدا نیست، بلکه شخصیتی است که هر کسی می تواند با آن ارتباط برقرار کند و ریشه آن را پیدا کند. این یکی از دلایل متعددی است که Mutant Mayhem اکنون یکی از فیلم های مورد علاقه طرفداران TMNT است.

 

زندگی جکی چان گواهی بر قدرت انعطاف پذیری، سخت کوشی و پیگیری اشتیاق فرد است. از یک پسر جوان در مدرسه اپرای پکن تا یک حس سینمایی جهانی، او اثری پاک نشدنی در دنیای سرگرمی بر جای گذاشته است. داستان جکی چان نه تنها یکی از هنرهای رزمی و شیرین کاری است، بلکه سفیری فرهنگی است که کاریزما عفونی و رویکرد منحصر به فردش به فیلمسازی مرزها را درنوردیده و تماشاگران را در سراسر جهان به وجد آورده است.