دانلود فیلم و سریال ایرانی

دانلود سریال ایرانی پدرخوانده

دانلود سریال ایرانی پدرخوانده

مافیا یک بازی شناخته شده نقش مخفی‌ست که بر اساس استدلال و استنتاج پیش می‌رود. در پدرخوانده بازیگران و هنرمندان محبوب، مافیا را حرفه‌ای‌تر و با کارت‌ها...

2022 |
ساخت ایران
رتبه IMDB 5.8 رتبه راتن تومیتوز - رتبه متاکریتیک -
دانلود سریال ایرانی شب های مافیا زودیاک

دانلود سریال ایرانی شب های مافیا زودیاک

گیم شوی جذابی است که در آن یک قاتل سریالی به نام «زودیاک»، شهروندان و مافیای سیسیل را هدف قرار می دهد. در این برنامه محمد بحرانی نقش گرداننده بازی را ...

2023 |
ساخت ایران
رتبه IMDB 4.8 رتبه راتن تومیتوز - رتبه متاکریتیک -
دانلود سریال ایرانی گناه فرشته

دانلود سریال ایرانی گناه فرشته

آتیش چیز بدی نیست، اونچه اضافه ست رو می سوزونه، چیزی موندنی باشه می مونه!

2023 |
ساخت ایران
رتبه IMDB 4.7 رتبه راتن تومیتوز - رتبه متاکریتیک -
دانلود سریال ایرانی افعی تهران

دانلود سریال ایرانی افعی تهران

ماجراهای یک کارگردان سینما است که درگیر پرونده قتلی می‌شود.

2024 |
ساخت ایران
رتبه IMDB 7 رتبه راتن تومیتوز - رتبه متاکریتیک -
دانلود سریال ایرانی جنگل آسفالت

دانلود سریال ایرانی جنگل آسفالت

هنگامه برای نجات جان برادرش نیاز به پول دارد. او برای آماده کردن این پول دست به خطر بزرگی می‌زند و ...

2024 |
ساخت ایران
رتبه IMDB 7.2 رتبه راتن تومیتوز - رتبه متاکریتیک -
دانلود سریال ایرانی اکازیون

دانلود سریال ایرانی اکازیون

قصه اکازیون که در دهه ۷۰ می گذرد، داستان رحیم است که قصد دارد برای ادامه تحصیل به کانادا برود اما متوجه می شود ممنوع الخروج شده و این اتفاق زیر سر دای...

2024 |
ساخت ایران
رتبه IMDB 6.8 رتبه راتن تومیتوز - رتبه متاکریتیک -
دانلود فیلم ایرانی بعد از رفتن

دانلود فیلم ایرانی بعد از رفتن

آرش بعد از مدت‌ها دوری به زادگاهش بازمی‌گردد و به دنبال گمشده‌اش است.

درام |
2024 |
ساخت ایران
رتبه IMDB 4.1 رتبه راتن تومیتوز - رتبه متاکریتیک -
دانلود فیلم ایرانی طلاخون

دانلود فیلم ایرانی طلاخون

فیلم طلاخون داستان دختر ورزشکاری است که در آستانه مسابقات کشوری تکواندو، متوجه می‌شود که با یک قاتل هم‌خانه است و اتفاق‌های بعد از افشای این راز، زندگ...

جنایی |
2024 |
ساخت ایران
رتبه IMDB 4.8 رتبه راتن تومیتوز - رتبه متاکریتیک -
دانلود فیلم ایرانی عروسی مردم

دانلود فیلم ایرانی عروسی مردم

فیلم سینمایی عروسی مردم قصه دختر و پسری جوان را روایت می‌کند که در یکی از شب‌هایی که در تهران بیکار و سرگردان با ماشین مشغول گشت‌زدن هستند، تصمیم می‌گ...

عاشقانه |
2024 |
ساخت ایران
رتبه IMDB 3.5 رتبه راتن تومیتوز - رتبه متاکریتیک -
دانلود فیلم ایرانی سه کام حبس

دانلود فیلم ایرانی سه کام حبس

داستان زوج جوانی به نام مجتبی و نسیم است که به تازگی صاحب فرزند شده‌اند و زندگی آرامی دارند تا اینکه مجتبی تصادف می‌کند و نسیم باید به تنهایی مخارج خا...

درام |
2024 |
ساخت ایران
رتبه IMDB 5.1 رتبه راتن تومیتوز - رتبه متاکریتیک -

دانلود فیلم ایرانی

سینمای ایران در سال های اخیر فیلم های خوبی را به خود دیده است. نماشات آرشیو کاملی از فیلم و سریال ایرانی را به شما ارائه می دهد. شما می توانید فیلم های ایرانی را به صورت رایگان دانلود کنیدو ان دسته از فیلم هایی که هنوز حق انتشار رایگان انها صادر نشده است را با پرداخت مبلغی ناچیز دانلود و تماشا کنید

دانلود سریال ایرانی رایگان

دانلود سریال ایرانی رایگان منوط به اجازه منتشر گننده و تهیه کننده فیلم می باشد در غیر این صورت دانلود سریال ایرانی رایگان با مشکل قانونی مواجه می شود. شما میتوانید دانلود رایگان فیلم و سریال های قدیمی تر را به صورت رایگان انجام دهید اما برای دانلود فیلم و سریال های ایرانی روز و جدیدف نیاز به پرداخت هزینه ای اندک دارید.

سینمای ایران با تاریخچه غنی و داستان گویی عمیق خود، سهم قابل توجهی در فضای جهانی فیلم داشته است. سینمای ایران از روزهای اولیه تا ظهور فیلم های مدرن، به رسانه ای قدرتمند برای بیان فرهنگی و کاوش هنری تبدیل شده است.

 

تاریخچه فیلم ایرانی:

ریشه سینمای ایران را می‌توان به اوایل قرن بیستم که اولین فیلم‌های ایرانی معرفی شد، جستجو کرد. با این حال، در دوران پس از انقلاب در اواخر قرن بیستم بود که سینمای ایران مورد توجه بین المللی قرار گرفت. فیلمسازانی مانند عباس کیارستمی، محسن مخملباف و جعفر پناهی به عنوان چهره های برجسته ظاهر شدند و ترکیبی منحصر به فرد از رئالیسم شاعرانه و تفسیر سیاسی-اجتماعی را معرفی کردند.

کارگردانان ایرانی پیشگام:

عباس کیارستمی: کیارستمی که به خاطر فیلم هایی مانند «طعم گیلاس» (1997) و «کلوزآپ» (1990) شهرت دارد، داستان پردازی بدیع و کاوش در شرایط انسانی کیارستمی باعث شهرت جهانی او شد.

اصغر فرهادی: برنده دو جایزه اسکار برای «جدایی نادر از سیمین» (2011) و «فروشنده» (2016)، کار فرهادی به پویایی های پیچیده خانوادگی و مسائل اجتماعی می پردازد.

محسن مخملباف: یک فیلمساز چندوجهی، «قندهار» (2001) و «گبه» (1996) مخملباف نمونه ای از توانایی او در آمیختن داستان گویی سنتی ایرانی با مضامین معاصر است.

بهترین فیلم های ایرانی:

جدایی نادر از سیمین (1390): این فیلم به کارگردانی اصغر فرهادی، اولین فیلم ایرانی برنده جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان شد و به بررسی پیچیدگی های یک ازدواج متشنج در پس زمینه انتظارات جامعه پرداخت.

طعم گیلاس (1997): فیلم برنده نخل طلای عباس کیارستمی بینندگان را با مردی که در فکر خودکشی است به سفری متفکرانه می برد و روایتی را می بافد که به درون نگری دعوت می کند.

بچه های بهشت (۱۳۷۶): داستان تلخ مجید مجیدی از یک برادر و خواهر در مسیر چالش های زندگی نامزد دریافت جایزه اسکار شد و مضامین جهانی موجود در سینمای ایران را به نمایش می گذارد.

بازیگران مطرح ایرانی:

شهره آغداشلو: آغداشلو که به خاطر بازی های قدرتمندش در سینمای ایران و هالیوود شناخته می شود، برای بازی در فیلم های «خانه ای از شن و مه» (1382) و «گستره» (مجموعه تلویزیونی) مورد تحسین قرار گرفته است.

لیلا حاتمی: بازی‌های ظریف حاتمی که برای بازی در «جدایی» تحسین شده، او را به یکی از معتبرترین بازیگران زن ایران تبدیل کرده است.

شهاب حسینی: بازی های حسینی که به خاطر بازی در فیلم های «جدایی نادر از سیمین» و «فروشنده» شناخته می شود، تحسین های بین المللی را به خود اختصاص داده است.

ترانه علیدوستی: علیدوستی که با بازی در فیلم های فرهادی شناخته می شود، به چهره ای برجسته در سینمای معاصر ایران تبدیل شده است.

پگاه آهنگرانی: آهنگرانی یک استعداد نوظهور، با بازی خود در فیلم‌هایی مانند «سه‌شنبه، بعد از کریسمس» (۱۳۹۰) موج‌هایی را برانگیخت.

سینمای ایران در جشنواره های جهانی:

فیلم‌های ایرانی همواره در جوایز بین‌المللی جای خود را نشان داده‌اند. «جدایی نادر از سیمین» و «فروشنده» برنده جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان شدند، در حالی که فیلم های ایرانی متعددی در جشنواره های معتبری مانند کن و برلین به رسمیت شناخته شده اند.

سینمای ایران گواهی بر قدرت داستان گویی، انعطاف پذیری فرهنگی و نوآوری هنری است. فیلمسازان ایرانی از روزهای اولیه تا به امروز همچنان با روایت‌های منحصربه‌فرد و دیدگاه‌های روشنگر خود، مخاطبان جهانی را مجذوب خود می‌کنند. با پیشرفت صنعت، سینمای ایران همچنان به عنوان بخشی پرجنب‌وجوش و جدایی‌ناپذیر از چشم‌انداز جهانی فیلم باقی می‌ماند و به خاطر داستان‌گویی غنی، بازی‌های جذاب و بینش‌های فرهنگی عمیق‌اش تحسین‌هایی را به‌دست می‌آورد.