The best animations for princess girls

بهترین انیمیشن های دخترانه پرنسسی

هر کسی که با بهترین انیمیشن های دخترانه پرنسسی دیزنی آشنا باشد می‌داند که آنها با انیمیشن‌های سه بعدی طراحی شده‌اند، اما روزی روزگاری، این شاهزاده‌ها بسیار متفاوت به نظر می‌رسند. تا قبل از انتشار Tangled در سال 2010، استاندارد شاهزاده خانم دیزنی به غیر از لباس های زیبا و همراهانی از حیوانات دو بعدی بود.
اولین انیمیشن پرنسس های دیزنی، یا اصلاً اولین انیمیشن کامل دیزنی، در سال 1937 عرضه شد. با توجه به اینکه دیزنی تا سال 2005 با 46 امین انیمیشن خود یعنی انیمیشن جوجه کوچولو وارد انیمیشن سه بعدی نشد، مطمئناً سفید برفی کلاسیک قرن بیستم و هفت کوتوله با دست کشیده شد. با توجه به گامی که دیزنی به سمت انیمیشن های سه بعدی برداشت، مانند شاهزاده خانم های جدیدتر در موانا و دلیر ، معلوم نیست که آیا طرفداران شاهزاده خانم دیگری را خواهند داشت که روی کامپیوتر ساخته نشده باشد یا خیر. اما اگر دیزنی به روش های قدیمی خود بازگردد و یک قهرمان دوبعدی ارائه دهد، احتمالاً توجه کسانی را که با کلاسیک های قبل از 2010 بزرگ شده اند، جلب می کند.

 

The best animations for princess girlsبهترین انیمیشن های دخترانه پرنسسی

 

انیمیشن سفید برفی و هفت کوتوله

سفید برفی اولین شاهزاده خانم دیزنی بود، اما به وضوح آخرین نیست. کارتون سفیدبرفی داستان یک دختر 14 ساله است که “از همه زیباتر” شناخته می شود، دختر قهرمان جنگل را ترک می کند و با هفت مرد کوچولو دوست می شود. مانند زیبای خفته، سفید برفی به خواب عمیق فرستاده می شود تا با اولین بوسه عشق واقعی بیدار شود. ریچل زگلر از وست ساید استوری به‌طور بحث‌انگیز به عنوان شخصیت اصلی اقتباس لایو اکشن آینده دیزنی از این فیلم انتخاب شد، اما هر کسی که موزیکال استیون اسپیلبرگ 2021 را دیده باشد، می‌تواند تأیید کند که صدای آواز او اکتاو عالی برای شخصیتی مانند سفید برفی است.

 

 

بهترین انیمیشن های دخترانه پرنسسی

 

انیمیشن سیندرلا

اگر داستانی وجود داشته باشد که حداقل یک میلیارد بار بازسازی شده باشد، آن داستان سیندرلا است. دیزنی در سال 1950 داستان خدمتکار مهربان را با نامادری و خواهران ناتنی‌اش به یک کارتون موزیکال تبدیل کرد. سیندرلا دختر جوان خدمتکار با کمک یک  پری، این شانس را پیدا می کند که در یک مجلس رقص پادشاه و ولیعهد شرکت کند که در آن عاشق شاهزاده جذاب می شود، اما هنگامی که ساعت به 12 می رسد، او فرار می کند و یک لنگه کفش شیشه ای را پشت سر می گذارد. سیندرلا در سال 2015 در یک فیلم لایو اکشن دیزنی اقتباس شد و لیلی جیمز نقش اصلی را بر عهده داشت. نسخه انیمیشن دو دنباله نیز داشت: Dreams Come True و A Twist in Time.

 

 

بهترین انیمیشن های دخترانه پرنسسی

 

انیمیشن زیبای خفته

در سال 1959، نسخه دیزنی از زیبای خفته با الهام از افسانه ای به همین نام در سال 1697 منتشر شد. کارتون زیبای خفته داستان شاهزاده خانم بلوند زیبایی به نام آرورا را روایت می کند که توسط پری شیطانی به نام مالفیسنت مورد نفرین قرار می گیرد، که بعداً دو فیلم لایو اکشن با بازی آنجلینا جولی ساخت که بر دیدگاه او از داستان متمرکز است. هنگامی که خار در انگشت آرورا فرو رفته و او به خواب عمیقی فرو می رود، به عشق واقعی او بستگی دارد که او را با یک بوسه بیدار کند. از آنجایی که به زمان متفاوتی در تاریخ رسیده‌ایم، عده‌ای این اقدام غیراجماعی را مشکل‌ساز می‌دانند. صرف نظر از اینکه داستان امروز چگونه برداشت می شود، زیبای خفته به عنوان یک فیلم کلاسیک دیزنی با 89 درصد در Rotten Tomatoes و 51 میلیون دلار در باکس آفیس قرار گرفت.

 

 

بهترین انیمیشن های دخترانه پرنسسی

 

انیمیشن شاهزاده و قورباغه

شاهزاده خانم و قورباغه آخرین فیلم از شاهزاده خانم های دیزنی بود که دارای ساخت دو بعدی بود. شاهزاده خانم و قورباغه با محوریت اولین و تنها شاهزاده سیاه پوست شرکت، داستان کلاسیک شاهزاده قورباغه برادران گریم را تغییر می دهد. در این کارتون که در 2009 پخش شد، تیانا، یک پیشخدمت سخت کوش، به جای اینکه قورباغه را به یک مرد خوش تیپ تبدیل کند، خود به موجودی سبز رنگ لزج تبدیل می شود. با تنوع، موسیقی جاز و کاوش در فرهنگ وودو، کارتون شاهزاده خانم و قورباغه به عنوان یک فیلم پیشگامانه دیزنی شناخته می شود. با این حال، یکی از عیب هایی که دارد این است که در حالی که بینندگان ممکن است برای دیدن اولین شاهزاده سیاهپوست هیجان زده شده باشند، متاسفانه تیانا اکثریت قریب به اتفاق فیلم را به شکل قورباغه سپری می کند. با این حال، فیلم لذت‌بخش است و مخاطب می‌بیند که قهرمان به رویاهای مادام‌العمر خود یعنی داشتن یک رستوران، به‌جای تبدیل شدن به یک شاهزاده خانم، دست می‌یابد.

 

 

بهترین انیمیشن های دخترانه پرنسسی

 

انیمیشن پوکوهانتس

جایی که برخی از فیلم‌های پرنسس دیزنی بر اساس افسانه‌های قدیمی ساخته شده‌اند، پوکوهانتس داستان یک انسان واقعی را روایت می‌کند، هرچند از نظر تاریخی به خاطر سرگرمی‌های خانوادگی نادرست به نظر برسد پوکاهونتاس بر روی عاشقانه زن جوان بومی و کاپیتان جان اسمیت، یک مهاجر سفیدپوست که مایل به دوستی با مردمش است، تمرکز می کند. در همین حال، پدرش، رئیس پوهاتان، رابطه او را تایید نمی‌کند و استعمارگران اسمیت فقط می‌خواهند طلای مردم بومی را غارت کنند. پوکاهونتاس ممکن است آن کلیشه ای را نداشته باشد که به فیلم های دیزنی پایان خوش پایان می دهد، اما اخلاق ارزشمند پذیرش فرهنگ های دیگر و کنار گذاشتن مادی گرایی را می آموزد. این فیلم دو جایزه اسکار بهترین آهنگ موزیکال یا کمدی و بهترین آهنگ اورجینال را برای “Colors of the Wind” را دریافت کرد.

 

 

بهترین انیمیشن های دخترانه پرنسسی

 

انیمیشن دیو و دلبر

برداشت دیزنی از Beauty and the Beast در سال 1991 منتشر شد. پس از نفرین شدن یک شاهزاده جوان و تبدیل شدن به یک جانور، زن جوانی به نام بل تنها کسی است که ظاهر غیر هیولایی او را می بیند. در نهایت پذیرش او فقط به عشق منجر می شود، که بسیار باعث ناراحتی گاستون، مردی که عاشق بل است، می شود. کارتون دیو و دلبر درس ارزشمندی از دوست داشتن کسی برای آنچه که هستند، به جای آنچه که به نظر می رسد، می دهد. Beauty and the Beast در مقابل بودجه 25 میلیون دلاری، 331 میلیون دلار به دست آورد و برنده جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم سینمایی شد، که اولین انیمیشنی است که تا به حال برنده این رشته شده است. یک نسخه لایو اکشن با بازی اما واتسون در سال 2017 به روی صفحه نمایش بزرگ آمد.

 

 

بهترین انیمیشن های دخترانه پرنسسی

 

انیمیشن پری دریایی کوچک

پری دریایی کوچولو دختر ناتنی و نیمه ماهی نوجوانی را نشان میدهد که چیزی جز اینکه بخشی از دنیای انسان باشد نمی خواهد، به خصوص پس از اینکه عاشق یک شاهزاده انسان خوش تیپ می شود. وقتی آریل با یک جادوگر دریایی شرور معامله می‌کند، سرانجام می‌تواند رویای خود را برای پیاده‌روی در خشکی برآورده کند، اما البته با مشکلاتی روبرو می‌شود. از این انیمیشن یک فیلم لایواکشن متفاوت ساخته شد که این فیلم را در لیست فیلم‌های پرنسس لایو اکشن دیزنی قرار دارد و هالی بیلی، خواننده و ترانه‌سرا، در کنار جونا هاوئر کینگ، ملیسا مک کارتی و خاویر باردم برای بازی در این فیلم قرار گرفت.

 

 

بهترین انیمیشن های دخترانه پرنسسی

 

انیمیشن علاءالدین

برخلاف دیگر فیلم‌های پرنسس دیزنی، علاءالدین حول محور شخصیت مرد می‌چرخد و شاهزاده خانم دوتاگونیست است. علاءالدین بچه فقیری است که اموالی را می دزدد تا زندگی خود را بسازد و هنگامی که با پرنسس یاسمین آشنا می شود عاشق می شود. اما با علم به اینکه کسی سلطنتی مثل او نمی تواند کسی به اندازه او را دوست داشته باشد، با یک جن دوست می شود که سه آرزو را برآورده می کند. علاءالدین در سال 1992 به پرفروش‌ترین فیلم تبدیل شد و زمانی پرفروش‌ترین انیمیشن تمام دوران بود تا اینکه دو سال بعد شیر شاه از آن پیشی گرفت. نسخه لایو اکشن علاالدین با بازی منا مسعود و نائومی اسکات و ویل اسمیت در سال 2019 بر روی پرده رفت و توانست توجه لازم از مخاطبان را کسب کند.

 

 

بهترین انیمیشن های دخترانه پرنسسی

 

انیمیشن مولان

در سال 1998، دیزنی متفاوت ترین شخصیت را به همه شاهزاده خانم های سابق خود ترجیح داد و اولین پرنسس جنگجوی دیزنی را نشان داد. هنگامی که پدر بیمار مولان برای پیوستن به ارتش فراخوانده می‌شود، قهرمان ما لباس مردی را می‌پوشد و به جای او به نام پینگ می‌رود. مولان با دو حامی حیوانات و کمک اجدادش، با وجود پیوستن به نیروهای مسلح با تجربه های واقعی، پیروزمندانه چین را نجات می دهد. مولان بهترین فیلم دخترانه دیزنی است که به دختران جوان نشان می دهد که می توانند ریسک کنند و از کلیشه های جنسیتی سرپیچی کنند. فیلم برنده گلدن گلوب شد و 86 درصد در Rotten Tomatoes به دست آورد و نسخه بازسازی شده آن در سال 2020 منتشر شد، اگرچه کاملاً با تأثیر الهام بخش اصلی مطابقت نداشت.

 

 

بهترین انیمیشن های دخترانه پرنسسی

 

انیمیشن آناستازیا

این محصول استودیوی انیمیشن فاکس بر اساس افسانه دوشس بزرگ آناستازیا رومانوف، کوچکترین دختر آخرین فرمانروای امپراتوری روسیه است که شایعه شده بود از اعدام خانواده اش به دست بلشویک های انقلابی جان سالم به در برده است. در فیلم، پرنسس آناستازیا فرار می کند اما ضربه ای به سرش وارد می شود که منجر به فراموشی می شود. او به عنوان یک یتیم بزرگ می شود و در نهایت با خانواده اش متحد می شود و خطر جادوگر شیطانی راسپوتین را خنثی می کند و نفرین خانواده رومانوف را در این روند می شکند.

 

 

بهترین انیمیشن های دخترانه پرنسسی

 

انیمیشن دلیر

دلیر اولین فیلم پیکسار بود که در آن یک قهرمان زن و همچنین اولین فیلم با یک کارگردان زن حضور داشت. پرنسس مریدا با امتناع از نامزدی خود از سنت های قدیمی سرپیچی می کند و این امر باعث خشم مادرش ملکه الینور می شود. شکاف بین آنها بیشتر می شود. وقتی یک جادوگر مریدا را قول میزند تا مادرش را عوض کند، او ناخواسته مادرش را به خرس تبدیل می‌کند. پس از آشتی، الینور به شکل انسانی خود باز می گردد و مریدا موفق می شود رسم قدیمی ازدواج های ترتیب داده شده را بشکند.
مریدا را می توان یک «شاهزاده خانم مدرن» در نظر گرفت تا جایی که او نگران ازدواج با یک شاهزاده نیست، بلکه بیشتر به دنبال زندگی بر اساس شرایط خودش است. Brave همچنین یک رابطه نشاط آور و ظریف بین مادر و دختر را نمایش میدهد که اغلب در فیلم های شاهزاده و پرنسسی  دیده نمی شود. مریدا از نظر فنی یک شاهزاده خانم دیزنی است، اما او بخشی از نسل جدید است و هنوز هم تنها کسی است که از پیکسار آمده است.

 

 

بهترین انیمیشن های دخترانه پرنسسی

 

انیمیشن راپونزل

راپونزل یک داستان قدیمی است که در اصل توسط برادران گریم در سال 1812 نوشته شده است. نسخه مدرن دیزنی، Tangled، شاهزاده خانم جوان را که در یک برج گرفتار شده بود، گرفت او ماهیتابه داد. راپونزل به دام افتاده در برج خود سفر خود را آغاز می کند (پس از کمی داستان)، اما پس از اینکه دزد جذاب فلین وارد برج او می شود تا یک تاج را بدزدد، بی درنگ او را می زند و او را پنهان می کند. هنگامی که شکست دادن یک دزد “مادر” او، گوتل، را متقاعد نمی کند که او را از برج خارج کند، او گوتل را فریب می دهد تا چند روزی را در دنیای بیرون سپری کند. او همچنین فلین را مجبور می‌کند که او را به دیدن چراغ‌های شناور که در تمام عمرش تماشا کرده و در مورد آن‌ها شگفت زده شده است ببرد – نشان می‌دهد که این داستان کلاسیک شاهزاده خانم می‌تواند به خوبی با دوران مدرن سازگار شود و شاهزاده‌ای را مجبور کند که مسیر خودش را به‌جای نجات پیدا کند.

 

 

بهترین انیمیشن های دخترانه پرنسسی

 

انیمیشن فروزن

السا از زمان اولین حضورش در Frozen به نماد فرهنگ پاپ تبدیل شده است. آهنگ او “Let It Go” یک سرود برای توانمندسازی است، زیرا این لحظه ای است که السا متوجه می شود که نیازی به پنهان کردن شخصیت خود ندارد و می تواند کاملاً او را در آغوش بگیرد. السا پس از سال ها زندگی در ترس از قدرت خود، سرانجام به همان چیزی تبدیل می شود که قرار بود باشد. دلیلی وجود دارد که السا در بین مخاطبان بسیار محبوب شده است، به ویژه دختران جوانی که پیام پذیرش خود را همانگونه که هستید جذب می کنند.

 

 

بهترین انیمیشن های دخترانه پرنسسی

 

انیمیشن موانا

موانا رابطه خاصی با اقیانوس داشت و می دانست که ماموریتی در آنجا منتظر اوست. علی رغم میل والدینش، او به غرایز خود گوش داد و به دنبال زندگی بهتر برای مردمش در جزیره بود. در حالی که سفر موانا برای نجات تاهیتی با نیمه خدای مائوئی همراه است، قهرمان اساساً کار را خودش انجام می دهد. کارتون موانا، دیزنی نه تنها نشان داد که شخصیت های زن آنها می توانند کارهای بزرگی انجام دهند، بلکه نیازی به شاهزاده یا علاقه ای به عشق ندارند. در واقع، موانا حتی با یک همراه مرد، اولین شاهزاده دیزنی (غیر پیکسار) بود که پرنس نداشت و به تنهایی حاکم مردمش شد.

نظرات