12 فیلم عالی که آرزو می کنید برای اولین بار دوباره تماشا کنید

12 فیلم عالی که آرزو می کنید برای اولین بار دوباره تماشا کنید

12 فیلم عالی که آرزو می کنید برای اولین بار دوباره تماشا کنید در اینجا گرد آوری شده اند. برخی از فیلم‌ها آنقدر تاثیرگذار یا نمادین هستند که طرفداران همیشه آرزو می‌کنند کاش می‌توانستند فیلم را به طور کامل فراموش کنند و برای اولین بار دوباره آن را تماشا کنند. بخش مهمی از موفقیت یک فیلم، ارزش تماشای مجدد آن است که باعث فروش آن پس از اکران در سینما می شود. با این حال، هیچ چیز نمی تواند تجربه الهی تماشای یک فیلم شاخص برای اولین بار و احساس تأثیر کامل پیچ و خم ها و تثبیت جایگاه خود را در تاریخ سینما از بین ببرد.

در حالی که می‌توان یک صحنه تاریخی را در نگاهی به گذشته تمجید کرد، اما اغلب با این احساس همراه است که در لحظه‌ای که فیلم نمایش داده می‌شود، بودن (یا بازگشت) شگفت‌انگیز بود. به‌علاوه، برخی از پیچش‌های داستانی اکنون چنان در آگاهی فرهنگی جذب شده‌اند که ناعادلانه است که آن‌ها را پیچش‌های داستانی بنامیم. افرادی که پس از اکران فیلم به دنیا آمده‌اند ممکن است تعجب کنند که در آن لحظه واقعاً تکان‌دهنده بوده است اما واقعیت این است که تعداد بیشماری از این فیلم ها و سریال ها وجود دارد که چنان مخاطب را تحت تاثیر قرار داره اند که بخواهند همان حس اولیه موقع تماشای فیلم را دوباره تجربه کنند.

 

 

12 فیلم عالی که آرزو می کنید برای اولین بار دوباره تماشا کنید

دانلود فیلم حس ششم

12) فیلم حس ششم The Sixth Sense

حس ششم یکی از محبوب‌ترین فیلم هاییست که پیچش داستانی را ایجاد کرد.

تقریباً همه اکنون پایان پیچ‌خورده The Sixth Sense را می‌دانند، که در هنگام اکران فیلم فوق‌العاده هوشمندانه و هیجان‌انگیز بود. در حالی که این پیچ و تاب ممکن است دلیل اصلی تمایل به تماشای حس ششم برای اولین بار باشد، این فیلم مهیج چیزهای بیشتری برای ارائه دارد. هر اجرای هیجان‌انگیز و لحظه‌ای شدید ارزش تجربه کردن را دارد، انگار که دوباره از نو آن را می بینید.

 

 

12 فیلم عالی که آرزو می کنید برای اولین بار دوباره تماشا کنید

دانلود فیلم راکی

11) فیلم راکی Rocky

راکی هرگز به اندازه بار اول الهام بخش نبوده است.

راکی به‌عنوان یکی از بهترین فیلم‌های تاریخ در نظر گرفته می‌شود، که قهرمان داستان را علی‌رغم شانس‌های غیرقابل‌غلبه از طریق اراده‌ی مطلق پیروز می‌کند. برخی از فیلم‌هایی که قبل و بعد از راکی آمده‌اند، همین پیش‌فرض را دارند، اما مونتاژ آموزشی معروف، مبارزه وحشیانه، و جلب احترام راکی به حریفش، از لحظه‌هایی است یک در میلیون اتفاق می افتد و تماشاگر حس می کند. صحنه‌هایی که در سرتاسر فرنچایز راکی، راکی به مقام قهرمانی می‌رسد و لحظات شیرین در رابطه او با آدریان، مردم را به گونه‌ای تحریک می‌کند که تکرار آن در تماشاهای بعدی دشوار است.

 

 

12 فیلم عالی که آرزو می کنید برای اولین بار دوباره تماشا کنید

دانلود انیمه شهر اشباح

10) انیمه شهر اشباح Spirited Away

انیمیشن Spirited Away یک تجربه احساسی و یک فیلم مهم برای انیمیشن است.

شهر ارواح میازاکی یک فیلم بی چون و چرای احساسی است که بسیاری از مردم آن را جزء اصلی دوران کودکی خود می دانند. همچنین انیمیه ایست کهبه محبوبیت انیمه در فرهنگ غربی کمک کرد. صحنه هایی مانند گریه چیهیرو بر سر موقعیتش، کمک به پاکسازی روح رودخانه، و یادآوری هویت هاکو، به نوعی با اکثر انیمیشن های هالیوودی متفاوت است. در حالی که استودیو گیبلی با فیلم هایی مانند قلعه متحرک هاول به بازگرداندن شگفتی دلخراش تماشای این صحنه ها نزدیک شده است، اما Spirited Away هنوز به عنوان تاج موفقیت استودیو در نظر گرفته می شود.

 

 

12 فیلم عالی که آرزو می کنید برای اولین بار دوباره تماشا کنید

دانلود فیلم مکس دیوانه جاده خشم

9) فیلم مکس دیوانه: جاده خشم Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road سطح جدیدی از سکانس های اکشن را معرفی کرد.

فیلم مد مکس برخی از بهترین اکشن های بدون وقفه را دارد. در حالی که بدون توجه به اینکه چند بار فیلم دوباره تماشا می‌شود هیجان‌انگیز است، وقتی بیننده بداند که صحنه بعدی چگونه خواهد بود، تنش از بین می‌رود. تماشای سکانس های سنگین و کاربردی برای اولین بار، ترجیحا در صفحه بزرگ، تنها راه برای احساس تاثیر کامل فیلم است. علاوه بر این، برخی از پیچش‌های پیش‌بینی‌نشده لحظات احساسی را تشدید می‌کنند، مانند ناامیدی Furiosa وقتی متوجه می‌شود که مکان سبز دیگر وجود ندارد.

 

 

12 فیلم عالی که آرزو می کنید برای اولین بار دوباره تماشا کنید

دانلود فیلم شوالیه تاریکی

8) فیلم شوالیه تاریکی The Dark Knight

شوالیه تاریکی یک فیلم ابرقهرمانی بی سابقه بود.

درست قبل از اینکه MCU در ژانر ابرقهرمانی پیشی بگیرد، شوالیه تاریکی ارزش خود را نشان داد. جوکر هیث لجر وحشتناک است و نقشه های او تنش وحشتناکی ایجاد می کند که کمتر فیلم دیگری می تواند به آن برسد. از سوی دیگر، شخصیت بتمن بیش از هر زمان دیگری تأثیرگذار است، به خصوص به این دلیل که او تصمیم می گیرد پاییز را برای جنایات هاروی دنت بپذیرد و تماشاگران را متزلزل کند. در حالی که طرفداران ممکن است به همان احساس اولین تماشای شوالیه تاریکی برمی‌خیزد امیدوار باشند، اتفاق نظر بر این است که آخرین فیلم این سه‌گانه از داستان اصلی کوتاه آمد.

 

 

12 فیلم عالی که آرزو می کنید برای اولین بار دوباره تماشا کنید

دانلود انیمیشن فروزن

7) انیمیشن فروزن Frozen

Frozen یک فیلم خنده دار برجسته از پرنسس دیزنی است.

انیمیشن یخزده در زمان انتشار خود یک پدیده فرهنگی تبدیل شده بود. اولین فیلم پرنسس دیزنی که بر عشق بین خواهران متمرکز بود به جای عاشقانه های معمولی، توجه رسانه ها را برانگیخت، در حالی که آهنگ بگذار برود در اکثر ایستگاه های رادیویی پخش شد. تماشای Frozen برای اولین بار در میان همه اینها دلگرم کننده و پیروزمندانه بود و طرفداران در داستانی تازه توسط موسیقی اجرا شده تحسین برانگیز توسط چندین ستاره برادوی جذب شدند. علاوه بر این، در حالی که بزرگترین نقل قول های اولاف با گذشت زمان خنده دار شده اند، آنها لحظات هیستریک و خنده دار در آن روز بودند.

 

 

12 فیلم عالی که آرزو می کنید برای اولین بار دوباره تماشا کنید

دانلود فیلم ارباب حلقه ها بازگشت پادشاه

6) فیلم ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه The Lord Of The Rings: The Return Of The King

سه گانه ارباب حلقه ها امتحان خود را پس داده است.

لحظاتی مانند پادشاه تازه تاجگذاری شده آراگورن که رعایای خود را در تعظیم در برابر هابیت ها هدایت می کند، به سادگی نفس گیر است. رویارویی با Shelbob با بهترین فیلم های ترسناک برابری می کند، در حالی که طراحی سرزمین میانه به طور کلی خیره کننده است. سه گانه ارباب حلقه ها بیشتر پابرجاست، اما تجربه آن برای اولین بار سطح دیگری از سرگرمی است. مانند بسیاری از چیزها، وحشت و پیروزی بهترین لحظات فیلم زمانی که بیننده آنها را بارها و بارها تجربه می کند تا حدودی محو می شود. خوشبختانه، ارباب حلقه ها دارای یک پیچش داستانی معروف نیست که با تماشاهای بعدی خراب شود.

 

 

12 فیلم عالی که آرزو می کنید برای اولین بار دوباره تماشا کنید

دانلود فیلم ماتریکس

5) فیلم ماتریکس The Matrix

ماتریکس یک تصویر کاملاً جدید از یک ماجراجویی علمی تخیلی بود.

در آن زمان، فیلم The Matrix سکانس‌ها و صحنه های کاملاً جدیدی را به نمایش گذاشت. مکان های مرتبط با سفر نئو بارها مورد استفاده مجدد قرار گرفته اند که به کلیشه ای شدن نزدیک شده اند. با این حال، آشنا شدن با دنیای علمی تخیلی استیمپانک و بهترین سکانس‌های اکشن نئو و ترینیتی همچنان شگفت‌انگیز است، مهم نیست بیننده چه زمانی آن را برای اولین بار تماشا می‌کند یا قبلاً از این فرنچایز چه می‌دانست. با این حال، هنگامی که آن‌ها فیلم را تماشا می‌کنند، وحشت بیدار شدن نئو، مسحور کردن مونولوگ‌های مورفئوس، و هیجان تیراندازی در لابی هرگز کاملاً یکسان نخواهد بود.

 

 

12 فیلم عالی که آرزو می کنید برای اولین بار دوباره تماشا کنید

دانلود فیلم رستگاری در شاوشنک

4) فیلم رستگاری در شاوشنک The Shawshank Redemption

رستگاری در شاوشنک در بسیاری از فیلم ها و برنامه های تلویزیونی دیگر مورد اشاره قرار گرفته است.

رستگاری در شاوشنک همچنین بارها در فرهنگ هالیوود مورد اشاره قرار گرفته است که داستان آن کاملاً شناخته شده است. با این حال، حتی در آن زمان، تماشای آن برای اولین بار جذاب است. این فیلم به طور موثر اوج و فرودهای دوران طولانی اندی را در زندان، قبل از پایان دادن به فرار عجیب و غریب و دیدار مجدد صمیمانه او با رد، نشان می دهد. رستگاری در Shawshank مانند ماتریکس است که می توان آن را در هر زمان و مکان تماشا کرد و همچنان نفس گیر بود، اما بیننده همیشه آرزو دارد اولین تجربه را دوباره تجربه کند.

 

دانلود انیمیشن داستان اسباب بازی

انیمیشن داستان اسباب بازی Toy Story

3) انیمیشن داستان اسباب بازی Toy Story

Toy Story دنیای انیمیشن را تغییر داد و شخصیت های نمادین را معرفی کرد.

داستان اسباب بازی با ایجاد انیمیشن های سه بعدی که تبدیل به یک هنجار در صنعت می شد، برای همیشه فیلم های انیمیشن را تغییر داد. دلیل اینکه بخواهیم فیلم را برای اولین بار دوباره ببینیم، ادغام بین دانش گذشته نگر از نوآوری فنی آن و معرفی شخصیت های نمادین است. این فیلم عجیبی است که مخاطب را متقاعد می کند که به زندگی اسباب بازی ها اهمیت دهد و دوستی های نمادینی را نشان می دهد. لحظات پیروزمندانه ای مانند وودی و باز با «استایل افتادن» 20 سال بعد به شکلی متفاوت ظاهر شدند و مردم را متعجب کرد که دیدن آن در آن زمان چگونه بود.

 

 

12 فیلم عالی که آرزو می کنید برای اولین بار دوباره تماشا کنید

دانلود فیلم انتقام جویان پایان بازی

2) فیلم انتقام جویان: پایان بازی Avengers: Endgame

پایان داستان نبرد بی نهایت یک نبرد نهایی حماسی را نشان می دهد.

یک لحظه سینمای تاریخی نسبتاً جدید زمانی است که همه ابرقهرمانان MCU برای نبرد نهایی علیه تانوس در Avengers: Endgame گرد هم آمدند. پایان بازی لحظات زیادی دارد که برای اولین بار تماشای آن ها عالی است: آخرین دور اظهارات بداخلاقی از تونی استارک، غافلگیری های مرتبط با دزدی های زمانی، دیدارهای صمیمانه و خداحافظی بین دوستان و خانواده. با این حال، هیچ چیز بهتر از دیدن همه افراد برای نبرد نهایی و بازگشت قهرمانانی که قبلاً غبار شده بودند نیست. این صحنه ای است که هنگام تماشای کامل تئاتر در شب افتتاحیه بهترین بود.

 

 

12 فیلم عالی که آرزو می کنید برای اولین بار دوباره تماشا کنید

دانلود فیلم جنگ ستارگان امپراطوری ضربه میزند

1) فیلم جنگ ستارگان: امپراتوری ضربه می زند Star Wars: The Empire Strikes Back

Empire Strikes Back یک رویداد نمادین با پیچیدگی داستانی برجسته بود.

در حالی که هجوم فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی جنگ ستارگان این احساس را کاهش داده است، زمانی بود که هر نمایش جنگ ستارگان یک رویداد بی‌نظیر بود. در این میان، شاید هیچ چیز شبیه دیدن یکی از دو فیلم اول جنگ ستارگان در زمان نمایش آنها در سینماها نبود. با این حال، در حالی که Star Wars: A New Hope با معرفی یکی از بزرگترین فرنچایزهای اکشن تا به حال ژانر را تغییر داد، دنباله آن دست برتر را دارد. Star Wars: The Empire Strikes Back احتمالاً بهترین فیلم جنگ ستارگان است و ادعا می‌کند که یکی از نمادین‌ترین پیچش‌های داستانی تمام دوران است، فیلمی که در دهه‌های پس از آن به دانش عمومی تبدیل شده است. برای کسی عجیب است که برای اولین بار به شگفتی تماشای «من پدرت هستم» فکر کند – اما آرزوی آن تعجب آور نیست. Empire Strikes Back، همراه با دیگر فیلم های تحسین شده و نمادین، ارزش تماشای یک فیلم عالی را برای اولین بار به وضوح نشان می دهد.

نظرات